سیاهچاله، غول خوش اشتهـــــــــــــــــا !!!

مهر ۱۰, ۱۳۹۴ ۲:۳۲ بعد از ظهر
ویدئو های بیشتر
311
بازدیدها

این فیلم به دلیل داشتن اشتباه فعلا حذف شده است

سیاهچاله، غول خوش اشتهـــــــــــــــــــــــا !!!

سیاه چالهناحیه‌ای از فضا-زمان است که جرم در آن فشرده شده است. وجود سیاه‌چاله‌ها در نظریه نسبیت عام آلبرت اینشتین پیش بینی می‌شود. این نظریه پیش بینی می‌کند که یک جرم به اندازه کافی فشرده می‌تواند سبب تغییر شکل و خمیدگی فضا زمان و تشکیل سیاهچاله می شود. صفت «سیاه» در نام سیاه‌چاله به این دلیل است که همه نوری که به آن راه می‌یابد را به دام می‌اندازد که این دقیقاً مانند مفهوم جسم سیاه در ترمودینامیک می‌باشد.

یک سیاهچاله به دلیل اینکه نوری از آن خارج نمی‌گردد نادیدنی است، اما می‌تواند بودن خود را از راه کنش و واکنش با ماده از پیرامون خود نشان دهد. اخترشناسان نامزدهای احتمالی بسیاری برای سیاهچاله بودن در این منظومه‌ها شناسایی کرده‌اند. این باور جمعی در میان دانشمندان رو به گسترش است که در مرکز بیشتر کهکشان‌ها یک سیاه‌چاله کلان‌جرم وجود دارد. برای نمونه، دستاوردهای ارزشمندی بازگوی این واقعیت است که در مرکز کهکشان راه شیری ما نیز یک سیاهچاله کلان جرم با جرمی بیش از چهار میلیون برابر جرم خورشید وجود دارد.

در این ویدئو با مطالب جالبی در رابطه با سیاه چاله ها آشنا می شویم و با استفاده مفهوم نیروی گرانش به استدلال برخی مطالب در رابطه با سیاه چاله ها می پردازیم.

منبع:

[۱] صفحه سیاه چاله در ویکی پدیا

(۳۱۱)

admin
درباره نویسنده
-

5 دیدگاه

Avatar