تحلیلگر نحوی غیرپیشگو

آذر ۹, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ قبل از ظهر
ویدئو های بیشتر
569
بازدیدها

تحلیلگر نحوی غیرپیشگو (Non Predictive Syntax Analyzer)

تحلیلگر نحوی(Syntax Analyzer) یا پارسر (Parser) فازم دوم عمل کامپایل می‌باشد.گرامر مورد استفاده در این مرحله گرامر مستقل از متن یا Context Free می‌باشد. در حین این مرحله از کامپایل می‌باشد که خطاهای نحوی تشخیص داده می‌شوند.

تحلیلگر نحوی(Syntax Analyzer) در ورودی خود یک جریانی از توکنهای شناخته شده را دارد و در خروجی خود یک درخت تجزیه را تولید خواهد نمود.دراین ویدئو قصد داریم تا با مثالی تحلیلگر نحوی(Syntax Analyzer)  غیرپیشگو را به شما دانشجویان عزیز بیان نماییم.دریک گرامرمستقل از متن میبایستی برای رسیدن به رشته نهایی عمل اشتقاق (Derivation) گرفت. تحلیلگر نحوی(Syntax Analyzer)  که به صورت غیر پیشگو عمل می کند هزینه اجرایی بالایی دارد چرا که با بازگشت به عقب (Backtrack) نسبت به انتخاب بهترین گزینه قواعد تولید انتخاب نماید.

تحلیلگر نحوی دومین قسمت از یک کامپایلر متعارف می باشد. درواقع در یک کامپایلر متعارف شش فاز وجود دارد که مهمترین قسمت آن تحلیلگر نحوی(Syntax Analyzer) می باشد. در حقیقت تحلیلگر نحوی(Syntax Analyzer) براساس گرامر زبان که معمولا نوع مستقل از متن می باشد بررسی صحت نحو یک رشته از زبان را انجام می دهد.

در این ویدئو به معرفی موارد بالا با شرح توضیحات بیشتر می پردازیم.

دانلود جزوه

دانلود ویدئو

(۵۶۹)

مهدی بازرگانی
درباره نویسنده
- عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد زنجان

یک دیدگاه

Avatar